pistolerobreaks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Breakbeat, dnb, dubstep, psy, dub, tech, jazz, funk, rock etc...
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 
 

 P2P...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
zm

zm

Broj postova : 3410
Registration date : 14.10.2007

P2P... Empty
PostajNaslov: P2P...   P2P... Empty7/11/2007, 08:19

P2P... A205005su8

P2P...Naravno da nismo pirati...

Pročitao sam članak u kojem je dan link na jednu englesku studiju u kojoj se govori da P2P tehnologija i sharing mjuze općenito ne samo da ne djeluje negativno na glazbenu industriju, nego upravo suprotno, pridonosi većem broju legalno kupljenih izdanja. Osobno, ništa ne kupujem prije nego što to isto skinem na soulseeku ili nečem sličnom...I preslušam na miru. Ali, zbog veće količine mjuze koja mi je dostupna preko p2p programa, proporcionalno tome više i kupujem. Počeo sam kupovati i digitalna izdanja (neke stvari jednostavno ne izađu na ploči/cedeu, bome se neke albume niti ne isplati kupovat zbog 1-2 prisutne dobre pjesme, doduše, platio sam za nekomprimirani Wav format, još uvijek mislim da mp3ce trebaju bit besplatne ili jako jako jeftine tj. puno više nego duplo jeftinije od Wav-a kakav je trenutno odnos cijena tj. kolika kompresija toliko jeftiniji npr. najkvalitetniji mp3 od 320kbps je 4:1 iskomprimiran i stoga je duplo preskup s obzirom da je samo duplo jeftiniji od Wav formata itd).U studiji je izračunato da jedan download mjesečno poveća prodaju CD-a za 0,44 komada godišnje pa si sad izračunajte koliko je to ekipi koja skida hrpetinu svega. Studija je doduše izvršena u Kanadi, na 2000 ljudi, ali zaključci se ne mogu poreći. Glupa i bahata glazbena industrija odbacuje tvrdnje studije tvrdnjom da nitko neće kupovati nešto što mu je besplatno dostupno, ali jednostavno ja kao potrošač ipak želim platiti za kvalitetu a ne za (koliko god praktični bili) ne toliko kvalitetan mp3. Da ne govorim o kolekcionarstvu, gdje mp3 gubi svaki smisao...U krajnjoj liniji, glazbena industrija se bori protiv toga jer ipak kad se nešto na miru presluša (na svim muzičkim online shopovima nevjerojatno su škrti sa dužinom/kvalitetom uzoraka za preslušavanje), sigurno se kupuje samo kvalitetno izdanje koji se definitivno sviđa kupcu a ne kvazikvalitetna izdanja na prvu ruku kojih je glazbena industrija prepuna i koja u principu žele podvalit na brzinu i pokupit lovu za nešto što nije dugoročna varijanta...Znači, p2p koristi i slušalačkoj publici u smislu da svakako sluša/kupuje bolju i kvalitetniju mjuzu...

studija


Zadnja promjena: zm; 23/12/2008, 08:44; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
the uillo

the uillo

Broj postova : 13
Registration date : 17.10.2007

P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty8/11/2007, 11:26

ma kakvi pirati...ja sve originale imam afro
[Vrh] Go down
PiNGLUPaNGLU



Broj postova : 7
Registration date : 22.10.2007

P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty8/11/2007, 18:25

ja osobno sam protiv p2p i shareanja mp3ca...
[Vrh] Go down
the uillo

the uillo

Broj postova : 13
Registration date : 17.10.2007

P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty8/11/2007, 22:47

da ti samo kupujes originale....cccccccccc lol!
[Vrh] Go down
zm

zm

Broj postova : 3410
Registration date : 14.10.2007

P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty9/11/2007, 08:17

PiNGLUPaNGLU je napisao/la:
ja osobno sam protiv p2p i shareanja mp3ca...
P2P... 470772
[Vrh] Go down
PiNGLUPaNGLU



Broj postova : 7
Registration date : 22.10.2007

P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty9/11/2007, 13:53

ali je moj zli brat blizanac na slsku
[Vrh] Go down
the uillo

the uillo

Broj postova : 13
Registration date : 17.10.2007

P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty10/11/2007, 11:40

P2P... 61189
[Vrh] Go down
zm

zm

Broj postova : 3410
Registration date : 14.10.2007

P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty23/12/2008, 08:44

relativno fer cjenik:

CD = 10 eura (trenutno cca 15-25 eura)
12" = 5 eura (trenutno cca 5-7 eura)
Wav = 1 euro (trenutno cca 2 eura)
320kbps = 1/4 eura (trenutno cca 1.5 eura)
192 kbps = besplatno (trenutno cca 1 euro)

...realno su najskuplje mp3-ice...
[Vrh] Go down
Nemo

Nemo

Broj postova : 236
Age : 37
Location : Zagreb
Registration date : 07.11.2008

P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty23/12/2008, 13:03

S tim da je diskografija samo dio price, tu je jos pozitivni utjecaj koji P2P ima na posjecenost live nastupa izvodjaca koje skidas. Besplatni losi semplovi te ne mogu natjerat da odes na neki koncert.
[Vrh] Go down
zm

zm

Broj postova : 3410
Registration date : 14.10.2007

P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty23/12/2008, 13:44

istina...za masu izvođača ne bi ni čuo niti ih imao priliku čuti da ih prije toga ne skineš na slsku ili sl....Merv mi je pričao da ga pirati ubijaju, ali je isto tako rekao i da se novi Eat Static album skroz dobro prodaje...npr neki dan sam skinuo valjda skoro cijelu Jarring Effects diskografiju i fino ću kad poslušam to na miru (ovaj dio koji nisam slušao) otić u Kingston i naručit nekoliko originala (u ovom slučaju u Kingston jer su zastupnici, pa neka i oni nešto zarade)...i svi zadovoljni...a opet, na blef neću kupovat jer nije pošteno...isto tako, činjenica je da je neke raritetnije stvari nemoguće kupit, a neke nemoguće skinut pa je nužno kombinirat...
[Vrh] Go down
Sponsored content




P2P... Empty
PostajNaslov: Re: P2P...   P2P... Empty

[Vrh] Go down
 

P2P...

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
pistolerobreaks :: razno-