pistolerobreaks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Breakbeat, dnb, dubstep, psy, dub, tech, jazz, funk, rock etc...
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 
 

 InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010.

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
zm

zm

Broj postova : 3410
Registration date : 14.10.2007

InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty
PostajNaslov: InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010.   InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty24/6/2010, 09:32

InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Imagecxf

Bili smo na InMusic-u i iako ovogodišnji line up realno nije bio preobećavajući, nikako nam nije žao što smo bili. Krenimo redom:

Ponedjeljak:

Prvi dan smo otišli u izvidnicu i da se malo snjušimo s ambijentom. Na ulazu nije bila neka pretjerana gužva i začas smo se našli unutra. Radila je samo glavna bina na kojoj smo u tom trenutku naletili na TBF i odslušali zadnjih pol sata koncerta. Nakon toga su na teren izašli grunge dinosauri: Alice In Chains. I buć: iznenađenje, novi pjevač koji je zamijenio pokojnog Layneja Staleyja, zvuči gotovo pa identično tako da je sa zvučne strane sve bilo dosta autentično. Ipak, koncert je bio samo prosječan sa ziheraškom set listom, da bi na kraju završili sa Would? i Roosterom. Vrhunac koncerta je bio Man in the box. Ipak, novi pjevač nema baš neku karizmu i nije nešto posebno vodio priču kroz svirku. Čovjek jednostavno izgleda prefunky InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Icon_rr za Alice In Chains. Mislim da bi im bilo bolje da su na audiciji za bend tražili skroz novog čovjeka a ne Layneyevu vokalnu kopiju. Sljedeće godine želim Soundgarden na festivalu. Nakon koncerta smo otišli doma. Ipak je bio prvi dan.

Utorak:
Drugi dan dolazimo oko 21h i nažalost propuštamo Morcheebu. S obzirom da sam bio dosta rashodovan u utorak, i dojmovi su dosta zbrkani. InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Icon_cheers Svašta sam poslušao u prolazu a konkretno ništa. LCD Soundsystem je bio vrlo dobar, !!! isto tako skroz solidno dok je Billiy Idol bio smiješno loš. Točno se osjeti na bini tko je gažer i svira samo zbog para, a tko uživa. Billiy Idol je na bini samo zbog para. I glumi zvijezdu. I ima privatne redare. Krele. Onda sam otišao na Pendulum, i imao sam šta i vidit: ogromno polje kuruze InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. 41632. Jednostavno mi nije jasno šta ljudi vide i čuju u tom bendu i apsolutno mi je nejasno čemu taj hype oko njih. Scenski nastup ok, energični su i sve to, ali mjuza je katastrofa. Nešto kao drum'n'bass Colonia. Čak ti i dođe da malo proplesuckaš, ali su toliko iritantni s mjuzom da se duže vrijeme nije moglo izdržat. Još kad su uletavali sa onim ljigavim MTV baladoidnim hrtić hitićima...Nakon završetka koncerata ljudi su otišli kućama, a neki su i ostali u dj šatorima. Mi smo bili među ovim drugima. U InBass šatoru je vrtio L-VIS 1990 i to nekakvu bezveznu i dosta iritantnu kombinaciju broken beata i elektro hausa. Nakon njega je Juice loše počeo sa dosadnom techno kuruzom u koju je uspio ubacit i inače odličan Plastikmanov Spastik u Dubfireovom remiksu koji je uspio loše zvučat zbog ostalih groznih stvari u miks okruženju. U Absolut šatoru je vrtio Rainer Truby, kojeg se sjećam još od pred sto godina sa Kontrapunkta, i mogu reć da vrti isto kao i tada: solidni latin-jazz-house-broken beat mješavinu sa dosta perkusija i to nije bilo loše ali niti nešto spektakularno. Otišli smo doma. Pješke. Riknuo sam. Preko sat vremena guslanja. Još me i danas noge bole.

Srijeda:
Opet dolazimo oko 21h. Taman na vrijeme da poslušamo i vidimo uvjerljivo najbolji gig na festivalu. Odmah mi je bilo jasno da ćemo imat posla sa nečim posebnim i čarobnim čim sam vidio količinu narančaste opreme koju su The Flaming Lipsi donijeli na binu. I sve je izgledalo retro i analogno i baš super. I onda je počeo koncert. Mislim da je to najbolji početak nekog koncerta koji sam vidio. Pjevač u velikom balonu brije po publici koja ga bacaka simo tamo i nekako na kraju uspijeva vratit na binu. I onda je krenula gomila balona i papira i pirotehnike i svašta nešto, sve za trajanja prve instrumentalne stvari. Nevjerojatno je kako se odmah osjetila ekstra pozitivna vibracija u cijeloj publici. Svi su bili nasmiješeni od uha do uha. Teški PLUR InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Lol u zraku InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. 21914. Ispočetka su odsvirali energičnije uz opasni kraut ritam da bi u sredini koncerta malo usporili i prema kraju opet krenuli sa energetskim prog-kraut izbojima. Pjevač je puno pričao s publikom i baš se vidjelo kako uživa u komunikaciji i kako voli svoj posao. A frajer je žešći frik i bilo ga je gušt gledat na stejdžu. Cijelo vrijeme je nešto petljao sa balonima, papirićima pa opet polupirotehnikom, i da, prvu (tj. drugu) stvar je otpjevao na megafonu. Super fora. U jednom trenutku je obukao stroboskopInMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Lol, a nakon toga je stavio ogromne gumene/plastične ruke iz kojih su šibali laseri koje je najprije uperio u disko kugle na stropu koje su raspršile zrake i stvorile zaista spektakularan ugođaj. Sa strane na bini konstano je plesalo 20-30 ljudi obučenih u narančasto te su i oni dodatno dinamizirali priču. Sveskupa, The Flaming Lipsi su u zrak isporučili ogromnu dozu čiste ljubavi. Hvala im. InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. 161192 Nakon toga, malo zujanja do irske punk verzije Poguesa (Flogging Molly) te bezveznih New Young Pony Club te povratak na Massive Attack. Bina je izgledala identično kao i na nedavnom konceru u Domu sportova, ali je u mračnom festivalskom okruženju sveskupa puno bolje funkcioniralo. Odsvirali su vrlo sličnu setlistu, samo možda malo kraću. I dobro su zvučali. I izgledali. Još da nije bilo vriske debele crnkinje na Unfinished Sympathy...Ali šta ćeš, hit je hit InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. 965464 . Nakon toga smo još svratili do InBass šatora gdje su vrtili Eddy Ramich i Simbad nelošu broken beat varijantu, ali smo ubrzo otišli doma zadovoljni viđenim i odslušanim. Na putu smo vidjeli i zanimljivost u obliku Silent šatora na kojem je ekipa na slušalice brijala na tri različite vrste mjuza i u jednom trenutku, ne čuješ ništa a ekipa skače kao sumanuta i to samo oni sa zelenim slušalicama. Malo mi je to autistično izgledalo, ali šta sad, svaka budala ima svoje veselje InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. 388845.


Sveukupno je InMusic dobra stvar i treba ga biti u Zagrebu. Bilo je nekih odokativnih 15-20 tisuća ljudi. Još kad bi dodali ekstra elektronsku binu za bendove tipa Underworld i slično te noćni šator (koji neće bit u onoj groznoj bijeloj boji kao na zadnjoj seoskoj fešti) na kojem će se vrtit normalna elektronika (čitaj dubstep, breakbeat, dnb, psihodelija) a ne ove uglavnom ljigave haus varijante. Eto, InMusic može sjest uz ocjenu vrlo dobar.

InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. 263105
[Vrh] Go down
sykosonik

sykosonik

Broj postova : 193
Age : 40
Location : Zagreb
Registration date : 16.03.2009

InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty
PostajNaslov: Re: InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010.   InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty24/6/2010, 11:25

nikad mi nije bilo jasno kako DJi "monitoriraju" na silent partiju scratch
split channel? Suspect

što se elektronike tiče, i dobar techno bi prošao, ali šta ćeš kada je electro-house-ljiga sada hit.
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/freekbaze
masha

masha

Broj postova : 185
Age : 38
Location : šuma
Registration date : 03.12.2007

InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty
PostajNaslov: Re: InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010.   InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty24/6/2010, 12:44

zm je napisao/la:
Nešto kao drum'n'bass Colonia.



lol! meni pendulum zvuche prenabrijano, al mogu si mislit da je onda josh gore kad je "live".
[Vrh] Go down
zm

zm

Broj postova : 3410
Registration date : 14.10.2007

InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty
PostajNaslov: Re: InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010.   InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty24/6/2010, 20:35

sykosonik je napisao/la:
nikad mi nije bilo jasno kako DJi "monitoriraju" na silent partiju scratch
pa monitoriraju na slušalice valjda InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Fresse ...samo treba imat prikladan mikser sa mono splitom ili nečim sličnim InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Icon_basketball
[Vrh] Go down
zm

zm

Broj postova : 3410
Registration date : 14.10.2007

InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty
PostajNaslov: Re: InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010.   InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty28/6/2010, 09:50









[Vrh] Go down
Nemo

Nemo

Broj postova : 236
Age : 37
Location : Zagreb
Registration date : 07.11.2008

InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty
PostajNaslov: Re: InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010.   InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty4/7/2010, 13:33

Uf, dobra ti recenzija festivusa, ko da sam bio! Da stvarno je bed sto nema neke normalne elektronike tamo, mislim bio bi red.

A Pendulum je totalno sranje. Bas hrtic hitic. Ti hitovi tipa Tarantula, Blood Sugar i ne znam, Granite su pjesmice za pustit na nekakvim "obicnim" tulachima pa se ekipa izludira na ritam i to je manje vise to. To je pozitivna strana njihove glazbe. Da kad neko cuje pa pita jebote covece sta je ovo pa mu velis dramenbejs pa mozda ode i cuje nesto sto i valja iz zanra. Zadnje dobro kaj su napravili je Joungle sounds gold iz 2006. U biti cek, valjaju samo stvari s drugog diska (prvi je mix i totalno je iritantno sranje) i to stvari koje nisu njihove, tak da... Nisu nikad nist zbilja dobro napravili. InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. 894926
[Vrh] Go down
Sponsored content




InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty
PostajNaslov: Re: InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010.   InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010. Empty

[Vrh] Go down
 

InMusic Festival - Jarun (Zg) 21-23.06.2010.

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 

 Similar topics

-
» INmusic festival @ Jarun 03. i 04. 06.2008.
» InMusic Festival @ Jarun (Zg) 24-25.06.2009.
» InMusic Festival - Jarun - 21. i 22.06.2011.
» InMusic Festival - Jarun - 21. i 22.06.2011.
» INMUSIC Festival - Zagreb - 22. i 23. 06.2010.
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
pistolerobreaks :: odjave-